1948. május 14-én megalapították az izraeli államot

2018.05.14.

Izrael állam megalakulás a II. világháború után, az Oszmán Török Birodalom utáni brit fennhatóság alá tartozó Palesztina felosztásával kezdődött.

Egy idegen nép földjének, tulajdonának törvényes ellopására: űzd el a meghódításra kijelölt terület őslakosait a szülőföldjükről, ne engedd őket hazatérni, majd arra hivatkozva, hogy javaik "elhagyottak", kobozd el ingó és ingatlan vagyonukat.

A képen is jól látható hogyan kebelezték be Palesztinát a zsidók napjainkig.

 1948-ban az ENSZ Palesztina területén egy zsidó és egy arab államot hozott létre, de ezt a környező arab államok nem fogadták el, Izrael viszont kikiáltotta a független zsidó államot. Ekkor az arab államok megtámadták, de a háborút elvesztették, igaz, bizonyos területek felett megszerezték fennhatóságukat. A palesztinok lakta Gázai-övezet felett Egyiptom, a szintén palesztinok lakta Ciszjordániát (és azzal együtt Kelet-Jeruzsálemet) Jordánia vette ellenőrzése alá. Ezek a területek az ENSZ felosztási terve szerint a Palesztin állam részét képezték volna.

Izrael faji szegregációja:

Alapvető hibák a törvényekben Izrael alaptörvénye (alkotmánya nincs) semmilyen kötelezvényt nem tartalmaz a faji előítéletek tiltására. A megszállt területeken tapasztalható a rasszizmus a palesztinokkal szemben. Az izraeli zsidó és nem zsidó közösségek között fennáll az elkülönültség, ami megmutatkozik az oktatásban, de a helyi adminisztráció területén is kettős a rendszer: zsidó és kisebbségi. Az Izraelben élő etiópiai családok több mint 50 %-a él a szegénységi küszöb alatt gyakorta erőszakot kell elszenvedniük, alacsony bérekért dolgoztatják őket.

 Izrael elutasítja a palesztinek (és a beduinok) egyenlőségét a földhöz jutás, -tulajdonlás kérdését számos törvénye által. 

A katonai szolgálatból a palesztineket kizárja. A palesztin otthonukat lerombolják és az ott élők erőszakos elűzése folyamatos. Családokat szakítanak szét. Megakadályozzák a családegyesítést az izraeli palesztin állampolgárok és a gázai, ciszjordániai lakosok között, s mely vonatkozik a házastárs választására is. 

A családi élethez fűződő alapvető jog az 1948-as Egyetemes emberi jogok nyilatkozatának és a Gazdasági, társadalmi és kulturális jogok nemzetközi szerződésének része. 

Szisztematikus diszkrimináció

Izrael folytatja a telepek kiterjesztését, a ciszjordániai palesztin és beduin közösségek építési engedélykéréseit rendszeresen elutasítja. 

Megakadályozzák a palesztinok és beduinok földhöz, lakhatáshoz, természeti kincsekhez, különösen vízhez jutását. Izrael nem szünteti meg a gázai övezet blokádját. 

Nagyon megemelkedett a gyermek-letartóztatások száma, bebörtönzése, katonai bíróság elé állítása csakúgy az ítélet nélküli  fogvatartás.

A telepesek rasszista tetteinek, erőszakos vandalizmusának büntetlensége nincs. A  rendőrségi vizsgálat 90 %-ban következmények nélkül zárulnak le. A Golan őslakosok számára sincs biztosítva a lakhatás, a földhöz, az alapszolgáltatásokhoz való jutás. A családi kapcsolatokat az Izrael általi 1981-es illegális annexió megszakította.

Izrael fütyül a nemzetközi jogra.

Izrael büntetlenségének véget kell vetni, maga az állam felelős a nemzetközi jogon és a palesztin nép autonómiához való jogán tett erőszakért. Ezek a törvények léteznek, s azért, hogy a béke és biztonság garanciájaként szolgáljanak. 

Jelenleg Izrael állam magát a nemzetközi jogon kívül állónak tartja. A világ legerősebb államai nem hajlandók Izrael felelősségét megállapítani.

Az igazságtalan izraeli törvények "vaslánccal verik bilincsbe a palesztinok kezét" szögezte le  egy palesztin jogvédő, majd hozzátette: "Mi egy gyarmatosító hatalom árnyékában élünk, és ez a gyarmatosító hatalom egyáltalán nem törődik a nemzetközi joggal és a törvényességgel."


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el